Loading....

Заплановані Події

Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

Вперше за багато років українські моряки об’єдналися і готові на крайні заходи

05.10.2020 @ 10:00 - 15:00

Безкоштовно

5 жовтня 2020 року в Одесі відбулася «Перша Одеська конференція моряків». Вперше за багато років українські моряки об’єдналися. На жаль, причинами для об’єднання послужили негативні фактори. Останні місяці ситуація тільки загострюється. На прес-конференції, крім моряків були присутні і фахівці морської сфери. Спільними зусиллями на конференції були розроблені основні вимоги моряків, які вони мають намір найближчим часом реалізувати. Про проблеми моряків можна писати нескінченно. Коротко, що було озвучено спікерами на конференції: в сфері підготовки та дипломування моряків діє системна практика отримання посередниками і пов’язаними з ними посадовими особами неправомірної вигоди за оформлення документів про проходження тренажерної підготовки і при підтвердженні кваліфікації моряками. Наявність посередників, в тому числі і у вигляді електронних агентів, не тільки позбавляє моряка можливості самостійно подаватися для виходу на засідання Державної кваліфікаційної комісії, а й без оплати їм неможливо успішно скласти іспит в ДКК. Штучно створені умови (затримки і вплив на роботу комісії) для того, щоб моряки, які не дали хабаря – не склали іспиту в ДКК. При цьому позитивна здача гарантується тільки при наданні моряками свідоцтв про проходження підготовки на бланках обраних навчальних тренажерних центрів, задіяних в корупційних схемах. Документи, отримані в інших тренажерних центрах не гарантують позитивного складання іспитів. Це стало причиною підвищення цін такими клубними НТЦ. Як зазначила на конференції громадський діяч Крістіна Король, моряки по 2-3 місяці чекають, коли їм призначать здачу ДКК, а потім, якщо пощастить туди потрапити, то морякам задають такі питання, на які не один моряк не відповість. Цінова політика з 2018 року за оформлення документів значно змінилася – якщо в 2018 році за повний пакет документів моряк повинен був заплатити 1500 доларів, то в 2020 році – від 4,5 до 8,5 тисяч доларів. За словами старшого механіка Віктора Бугаєва, моряків об’єднала безпосередньо Крістіна Король. Їй не байдужа доля українського моряка, оскільки вона сама з сім’ї моряків. Спікерами на прес-конференції виступили:

  • віце-президент по морському праву ГО «Морська палата України» Іван Ніякий
  • Директор компанії «Л-Стрім» Леонід Монюк;
  • Глава наглядової ради БО «Ассоль» Світлана Фабрикант;
  • представник Міжнародної юридичної фірми Interlegal.

На конференції також був присутній представник «Одеського морського тренажерного центру», який розповів, яким чином зараз відбувається ліквідація інспекції: «Я сам електромеханік першого розряду. До 2015 року існувала система. Як тільки система почала давати збої – в 2015 році почали підвищуватися хабарі і дуже сильно. Що стосовно інспекції, як ми знаємо, 19 серпня був наказ Кабміну про ліквідацію інспекції. Міністр інфраструктури Владислав Криклій ж його підписав 30 вересня. Є такий наказ про ліквідаційну комісію – він не опублікований. Але у мене він є. В нього увійшли всі «схемотозники», тобто, ті хто створювали цю схему і зараз ліквідовуватимуть інспекцію. Для того, щоб перейти до Морської адміністрації. Найголовніше питання – це ліквідація реєстру. Все основне зло йде від реєстру моряків. Чому? Тому що це та складова частина інспекції за яку борються всі вищі органи. Тому що на реєстрі можна робити величезні гроші – і легальні, і нелегальні. Не секрет, багато хто знає, але чомусь не говорять, що реєстр бере 200 гривень за видачу кожного сертифіката, хоча насправді це все повинно видаватися безкоштовно».

На прес-конференції представник юридичної фірми Interlegal озвучив свій план вирішення проблем моряків, який полягає в зверненні до Антимонопольного комітету України. Однак, багато хто висловив сумніви щодо ефективності даного підходу, оскільки без політичної складової, на думку присутніх, назрілі питання в морській сфері буде реалізувати вкрай складно. Прес-конференція закінчилася тим, що моряки підтримали ініціативу створення громадської організації моряків, яка буде представляти їх інтереси. Одне з головних і наболілих питань для моряків на даний момент – це можливість піти в рейс. Організатори конференції складуть офіційний лист до Міністерства інфраструктури з даною вимогою і поставлять терміни для його реалізації. Якщо ж воно не буде виконано, то вони готові на крайні заходи.

Details

Date:
05.10.2020
Time:
10:00 - 15:00
Cost:
Безкоштовно
Подія Категорія:
Website:
www.usunion.com.ua

Організатор

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ МОРЯКІВ»
Phone:
+380 (99) 203-14-05
Email:
usunion.ua@gmail.com
Website:
www.usunion.com.ua

Місце проведення

Сонячна вулиця, 5
Сонячна вулиця, 5
Одесса, 65000 Украина
+ Карта Google
Phone:
01 8745 4362 329
Website:
www.example.com
Back To Top